Sdílet na Twitteru Sdílet na FB

Maturanti - informace k dalšímu studiu na VŠ/VOŠ

KDE TAKÉ HLEDAT INFORMACE ? www.VysokeSkoly.cz Vysoké školy Jobs.cz http://www.csvs.cz - studijní nabídka českých VŠ, informace o přijímacím řízení pro příslušný akademický rok www.msmt.cz/odkazy – najdete webové stránky jednotlivých vysokých škol http://www.fakulta.cz - informace o studiu na VŠ, VOŠ, jazykovém vzdělávání a studiu v zahraničí http://www.ssvs.cz - informace o vyšších odborných školách ( VOŠ ) http://www.scio.cz - pomáhá při výběru školy, přípravě na přijímací zkoušky… http://www.atlasskolstvi.cz - přehled pomaturitních vzdělávacích a studijních programů VOŠ, VŠ a jazykových škol http://portal.mpsv.cz - informační portál Ministerstva práce a sociálních věcí.    

Výběr VŠ          Nevíte, jaký obor si vybrat? Obor víte, ale nevíte, kterou fakultu zvolit?               Studijní web Primat.cz -  nabízí sekci pro studenty středních škol, která pomůže při rozhodování jakou cestou se vydat za dalším vzděláním - středoškolák může zjistit spoustu údajů o fakultách, které ho zajímají (kde se fakulta nachází a čím se zabývá, veškeré údaje o přijímacím řízení, neméně důležité informace o nezaměstnanosti absolventů fakulty, průměrné platy vybraných profesí a informace  o předpokládané budoucnosti profesí) -  neposlední řadě je tu pro středoškoláky skvělá možnost komunikovat s vysokoškoláky, kteří již studují vybranou fakultu.

Jestliže vám  ani všechny tyto informace s výběrem nepomůžou, můžete si udělat obsáhlý test studijních předpokladů v Pedagogicko-psychologické poradně (objednejte se s předstihem, o testy je velký zájem zvlášť ve 2. pololetí).    

zavřít

Předměty online

Vidíte pouze předměty pro rok 2014/2015. Pro zobrazení všech předmětů použijte tento rozcestník.

Stáhnout almanach