Sdílet na Twitteru Sdílet na FB

Making Science Look Simple

Projekt Making Science Look Simple programu Comenius partnerství škol se zabývá se problémy při studiu přírodovědných předmětů a matematiky. Koordinátorkou projektu je Mgr. Daniela Hasníková, ale do projektu jsou zapojeni všichni vyučující přírodovědných předmětů, matematiky, ale i angličtiny a ICT.

Webové stránky projektu: http://www.msls.es/

Vyučující spolu se studenty vyhodnotí problematická témata a budou hledat způsoby, jak je studentům přiblížit. Bude se využívat spojení s praktickým životem, studenti se budou účastnit exkurzí, všímat si životního prostředí, šetření energií, budou vypracovávat prezentace a projekty spojené s využitím přírodovědných předmětů a matematiky v praxi. Studenti i vyučující budou využívat moderní technologie.

ŠKOLY SPOLUPRACUJÍCÍ NA PROJEKTU:

  • PORTUGALSKO – Montemor-o-Novo KOORDINÁTOR
  • VELKÁ  BRITÁNIE – Leicester, Hamilton
  • ŠPANĚLSKO –  Puerto Real
  • TURECKO – Salıpazarı (SAMSUN)
  • RUMUNSKO – Buzâu
  • NĚMECKO - Vöhl-Herzhausen
  • ČR – Mikulov

Projektová schůzka v Mikulově

Ve dnech 28. února až 3. března 2012 navštívili v rámci projektu MSLS („Aby přírodní vědy vypadaly jednodušeji“) mikulovské gymnázium studenti a učitelé ze šesti různých zemí – Španělska, Portugalska, Velké Británie, Rumunska, Turecka a Německa. Studenti z partnerských škol byli ubytováni u nás – studentů gymnázia.

Jedním z úkolů tohoto mezinárodního projektu je umožnit studentům dorozumívat se v angličtině a přinést spoustu zážitků. Tento úkol splnil projekt na jedničku. Studenti z cizích zemí byli velmi milí a ochotní zažívat nová dobrodružství, například v podobě společného výstupu na Svatý kopeček či výletu do Jaderné elektrárny Dukovany nebo do Lednicko-valtického areálu.

Koordinátorkou tohoto projektu za naši školu je paní učitelka Hasníková, která nám se svými kolegy připravila úžasný program. Kromě již zmíněných výletů, kde jsme plnili zadané úkoly, jsme si s kamarády ze zahraničí také zahráli bowling. Ve čtvrtek jsme je provedli po Mikulově a rovněž nás všechny přijal pan starosta Rostislav Koštial.
Jednou z částí projektu byla i Finanční výzva – soutěž, kde studenti obhajovali podnikatelské projekty, které respektují životní prostředí a které sami vymysleli. Tuto soutěž nakonec vyhrál tým z Anglie, který prezentoval auta s pohonem na solární energii. Náš tým se také neztratil, umístil se na krásném třetím místě.

V pátek se studenti věnovali výtvarné soutěži Respecting Our Environment – Respektování životního prostředí, kde pracovali v mezinárodních skupinách a práce se jim velmi povedly.

Skvělý meeting v Mikulově jsme zakončili společným večírkem Comenius Evening, kde nám občerstvení připravila kuchyně GSS - SOU Mikulov. O vynikající zážitek se postarala cimbálová muzika LŠU Mikulov pod vedením Heleny Slavíkové, která sklidila velký aplaus.
Já osobně si myslím, že mi projekt přinesl spoustu zážitků a snad i zdokonalení v angličtině. Všichni jsme si to užili a tři z našich spolužáků se už těší na závěrečný meeting v Německu.

Poděkování patří nejen organizátorům ze školy, ale všem, kteří se na přípravě akcí podíleli, také sponzorům, kteří přispěli reklamními materiály k propagaci Mikulovska.

Michaela Bilíková, studenta sexty

Prezentace na adrese: http://cms.gymik.cz/wp-content/uploads/2012_MSLS_Mikulov.pdf
Video na adrese: http://www.youtube.com/watch?v=ngXoaAiy5sc
Fota ve fotogalerii.

Fotogalerie ke stránce


zavřít

Předměty online

Vidíte pouze předměty pro rok 2014/2015. Pro zobrazení všech předmětů použijte tento rozcestník.

Stáhnout almanach